SON DAKİKA

0242 572 16 56         

Bugün: 15.11.2019

Akca’dan Türel’e plaket

Akca’dan Türel’e plaket
Antalya’ya giden Muhtarlar Derneği Başkanı Akca, hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'e teşekkür plaketi07.02.2016 13:08
GAZİPAŞA Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çörüş Mahallesi Muhtarı Rafik Akca ve beraberindeki muhtarlar dün Antalya'ya giderek bir dizi temasta bulundular. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in daveti üzerine Antalya'ya giden Gazipaşalı muhtarlar, dün saat 15.30'da Büyükşehir Belediyesinde toplantıya katıldı. Konu hakkında açıklama yapan Akca, "Menderes Türel Başkanım, Gazipaşa'ya yaptığı ve yapacağı yatırımlar hakkında bilgi verdi. 2016 yılında merkez ve kırsalda yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. 42 kilometre soğuk asfalt ve 10 kilometre sıcak asfalt projesini gösterdi. Karasu Projesinin 2016 yılında büyük bir bölümünün çözüleceğini söyledi. Gazipaşa'da 'susuz köy kalmayacak' diyor. Asfaltı hazırlanan, stabilizesi yapılan yolların asfaltını yapacağını söyledi. Gazipaşa'da kendisinin sağ kolu olarak muhtarları çok önemsediğini, muhtarlarla bir ekip halinde çalışmayı birinci vazife olarak kabul ettiğini kaydetti" dedi. Akca, "Menderes Başkanım, Kızılgüney-Ilıca Grup Yayla Grup Yolunun ihale ile çalışmasının devam edeceğini ve Sumak yolunda çalışmanın hız kesmeden devam edeceğini belirtti" diye konuştu. Ziyarette Muhtarlar Derneği Başkanı Akca, hizmetlerinden dolayı Başkan Türel'e teşekkür plaketi verdi. 
Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir'in Gazipaşa ile ilgili müjdeler verdiğini söyleyen Akca, ardından ASAT Genel Müdürü Faruk Karaçay'ı ziyaret ettiklerini söyledi.  Akca,  Karaçay'ın merkezde kanalizasyon sorununu gidereceklerini, kırsalda da içme suyu sorunu kalmayacağını belirttiğini söyledi. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Murat Demir'i de ziyaret ettiklerini kaydeden Akca, "Gazipaşa ile ilgili müjdeleri olduğunu söyledi. Haller Daire Başkanı Muharrem Kavurgacı'yı ziyaret ettik. Gazipaşa Hali ile ilgili 2016 yılında müjdeli haberler vereceğini söyledi" dedi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir