SON DAKİKA

0242 572 16 56         

Bugün: 15.11.2019

Başkan Uysal’a, teşekkür

Başkan Uysal’a, teşekkür
ADALYA Vakfı aracılığıyla; Batman'ın Kozluk İlçesi Cevizli Köyü Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine 20 gitar gönderen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür geldi. Talepte bulunan Antalyalı öğretmen Ayşegül Ünlü; Başkan Uysal’a, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün teşekkür belgesi ve öğrencilerinin selamını getirdi31.01.2016 12:06
TEŞEKKÜR BELGESİ
Batman'ın Kozluk İlçesi Cevizli Köyü Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri; Antalyalı öğretmenleri Ayşegül Ünlü’nün; Turunç Masa’ya başvurusu ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın talimatı ile Adalya Vakfı’nca gönderilen 20 gitar için teşekkür ederek, Haziran ayındaki dinletilerine davet etti. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; yarı yıl tatili için Antalya’da bulunan öğretmen Ayşegül Ünlü’yü, makamında kabul etti. Ünlü; Kozluk Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Yaşa tarafından hazırlanan teşekkür belgesini, Başkan Uysal’a sunarken, öğrencilerinin de teşekkürleri ile dinleti davetlerini iletti.

ÖĞRENCİLERDEN DİNLETİYE DAVET
Taleplerinin, Muratpaşa Belediyesi’nde yankı bulması ve Adalya Vakfı’nca karşılanmasının gururunu yaşadığını söyleyen öğretmen Ünlü; “3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz, kursla öğrenmeye başladılar. Ders durumları, kişisel ve sosyal duruşları adına ciddi anlamda değişiklikler var. Haziran ayında dinleti yapacağız. Öğrencilerimiz, sizi de dinletilerine davet etmemi istediler. Müzik aleti çalabilen bir insanların, dünyaya karşı daha olumlu duygular besleyen, hayatta daha mutlu, daha sevgi dolu insanlar olduklarını düşünüyorum. Birazda öğrencilerimde bunu görmek istedim” dedi. 

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE MÜZİK ALETİ VERİLMELİ 
Cevizli Köyü Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerinin haziran ayındaki dinletisine katılmayı çok istediğini söyleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “ Talep edildiğinde Antalyalı olduğunuzu bilmiyordum sadece böyle bir talep var dediler. Bende yeter ki müzik aleti istesinler gönderelim dedim. Bir eğitim kurumu tarafından müzik aleti istenmesi kadar hoş bir şey yok. Öğrencinin, okuldan bir müzik aleti öğrenerek ayrılması çok matematik bir başarı çok ölçülenebilir somut bir başarı. Cumhuriyetin ilk yıllarında başarılı öğrencilere mandolin dağıtılıyormuş. Bence; devlet, bence bütün okulllarda yetenekli öğrencilere ücretsiz müzik aleti vermeli” diye konuştu. 


DERNEKLER, BAŞKAN UYSAL’IN KONUĞU
Siirt Vakfı ve Erzincanlılar Yardımlaşma Derneği; konuğu oldukları Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a, sivil toplum merkezi projesi için teşekkür etti. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Antalya Siirt Vakfı Başkanı Tarkan Göncü ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa İlhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni makamında kabul etti. Siirt Vakfı Başkanı Göncü, üzerinde ‘Ümit Uysal Muratpaşa Belediye Başkanı’ yazan Siirt’e özgü el dokuması küçük kilimi armağan etti. Erzincanlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı İlhan da; kendilerine desteklerinden dolayı, Başkan Uysal’a, teşekkür plaketi sundu. İlhan; Başkan Uysal’ı, Erzincan’a davet etti. Göncü ve İlhan; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı, sivil toplum merkezi projesi nedeniyle kutlayıp, teşekkür etti. 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir