SON DAKİKA

0242 572 16 56         

Bugün: 15.11.2019

DOLANDIRICILIK UYARISI

DOLANDIRICILIK UYARISI
İlçe Emniyet Müdürü Çakmaklı, son günlerde artan telefon dolandırıcılığı ihbarları nedeniyle bir açıklama yaparak, vatandaşların dikkatli olmasını istedi 03.02.2016 11:02
GAZİPAŞA İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, son günlerde artan telefon dolandırıcılığı ihbarları nedeniyle bir açıklama yaptı. Emniyet Müdürü Çakmaklı, dolandırıcıların en çok kendilerini polis, asker ve savcı olarak tanıtarak vatandaşları mağdur ettiğini belirterek, vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

POLİS, ASKER, SAVCI PARA İSTEMEZ
Emniyet Müdürü Çakmaklı, polis, asker ve savcının kimseden para istemeyeceğini belirterek, “Dolandırıcılar, telefonda kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtarak gerçek dışı vaatler ve kurgusal olaylarla vatandaşlarımızın iyi niyetlerini istismar ederek mağdur etmektedirler. Telefonla dolandırıcılık yöntemi dolandırıcıların en sık kullandığı yöntemlerin başında gelmektedir.  Dolandırıcılar kullandıkları çeşitli bilgisayar programları sayesinde vatandaşların telefon ekranında 155 Polis İmdat hattından aranıyor izlenimi veriyorlar. Polis, jandarma, cumhuriyet savcısı veya herhangi bir kamu personeli hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan elden ziynet eşyası, para teslimi veya havale yapılmasını talep etmez. Sizi telefonla arayarak kendisini polis, savcı, asker olarak tanıtıp, bankaya para yatırmanızı veya bir yere para, altın bırakmanızı isteyenlere asla inanmayın. Telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik yaratma amaçlı senaryolara katiyen itibar etmeyin. Telefonunuza gelen SMS metinlerinde aramanızı istedikleri numaraları kesinlikle aramayın. Kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi sakın paylaşmayın. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde lütfen hemen 155 Polis İmdat hattını arayın ya da en yakın emniyet birimine müracaat edin" dedi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir