SON DAKİKA

0242 572 16 56         

Bugün: 15.11.2019

Eğitim gönüllüleri buluştu

Eğitim gönüllüleri buluştu
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gazipaşa Şubesi'nin düzenlediği kahvaltı etkinliği eğitim gönüllülerini bir araya getirdi08.02.2016 00:00
ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği (ADD) Gazipaşa Şubesi'nin düzenlediği kahvaltı etkinliği eğitim gönüllülerini bir araya getirdi. ADD Gazipaşa Şubesi tarafından düzenlenen kahvaltı etkinliği, derneğin yeni yerinde yapıldı. Hüseyin Bilgiç İş Merkezi’nin 3. katındaki dernek binasında yapıldı. Kahvaltıya ADD Şube Başkanı Fehmi Tuncer ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra CHP İlçe Başkanı Ömer Güven, CHP Meclis Üyeleri İsmet Tok, Şevket Gülcan, eski Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, Vatan Partisi İlçe Teşkilatı, eğitim gönüllüleri ve öğrenciler katıldı. Geleneksel olarak yapılan kahvaltı organizasyonundan elde edilen gelir üniversite öğrencilerine burs olarak verilirken, kız ve erkek öğrenci evlerinde kalan öğrencilerin barınma ve gıda ihtiyaçları da karşılanıyor. 

KONGRE MART’TA YAPILACAK
Kahvaltıda söz alan ADD Şube Başkanı Fehmi Tuncer, derneğe katkı yapan herkese teşekkür etti. Başkan Tuncer, önümüzdeki ay kongre yapacaklarını belirterek, “14 Nisan 2014 tarihinde yapılan kongrede göreve geldik, yaklaşık 2 yılı bitirdik. 2 yıl gibi kısa bir zamanda birçok projemizi hayata geçirdik. Her ay düzenli olarak gazete çıkarıyoruz. Ayrıca M. Şevki Metin tarafından bağışlanan evi öğrenci evi yaparak kız öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Derneğimize iki tane araç kazandırdık. Hayata geçirmek istediğimiz birçok proje var. AKP’li Belediye bize karşı her türlü zorlu çıkarıyor. Önce dernek binamızın kirasını 250 lira yaptılar, 6 ay geçmeden 400 liraya çıkardılar. En son olarak da dernek binasını boşaltmamızı istediler. Bizde yeni dernek binamıza taşındık. Daha güzel, daha ferah bir ortamda çalışacağız. AKP’li belediye bizimle uğraşmaya devam ediyor. Kız öğrenci evimizin bulunduğu binaya iki defa ceza yazdılar, biz bu cezaları usulsüz olduğu için dava açarak iptal ettirdik. Şimdi de öğrenci evimiz için yıkım kararı almışlar, ama bizim mücadelemiz devam edecek” dedi.

KÜÇÜKBALLI’DAN ARSA SÖZÜ
ADD’nin kahvaltısına katılan, Gazipaşa’nın ilk öğretmenlerinden olan ve Aksu Köy Enstitüsü mezunu Osman Küçükballı, İstiklal Mahallesi’nde bulunan 470 metre arazisini derneğe bağışladığını açıkladı. Küçükballı, kahvaltıya katılanların bu bağışa şahit olmasını isteyerek, “Ölüm-kalım var, ben Allah’ın huzurunda, sizlerin şahitliğinde söz veriyorum ve yerimi ADD’ye bağışlıyorum. Çocuklarıma da vasiyet ettim. Ölsem bile burası artık ADD’nin olacak” dedi. Küçükballı’ya bağış için teşekkür eden Dernek Başkanı Tuncer, bu arsayı kültür merkezi ve erkek öğrenci evi yapmak için çalışacaklarını söyledi. Tuncer, dernek yöneticileri, üyeleri ve eğitim gönüllülerine vermiş oldukları destekten dolayı bir kez teşekkür etti. 
Kahvaltıya sazı ile katılan Emekli Öğretmen Mehmet Yıldız, söylediği bir birbirinden güzel türkülerle mest etti.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir