SON DAKİKA

0242 572 16 56         

Bugün: 22.01.2020

Gazipaşa’ya 4 altın 2 kupayla döndüler

Gazipaşa’ya 4 altın 2 kupayla döndüler
Türkiye şampiyonasına Antalya’dan katılacak olan sporcuları belirlemek amacıyla Korkuteli’de yapılan Wus-Hu Kung Fu seçmelerinde Gök Çeri Spor Kulübü sporcuları büyük başarı sağladı08.02.2016 11:33
GÖK Çeri Spor Kulübü, Cumartesi günü Korkuteli’nde yapılan Wus Hu Kung Fu İl Şampiyonası’na damga vurdu. Korkuteli’nde ki il şampiyonasına Gazipaşa’yı temsilen katılan Gök Çeri Spor Kulübü sporcularından 80 kiloda Turgay Kaya, 85 kiloda Samet Böke, 90 kiloda Cemil Baki Gözükara ve +90 kiloda M. Nuri Böke,  rakiplerini yenerek 4 altın madalya kazandılar. Takım halinde de birinci olan Gök Çeri Spor Kulübü birincilik kupasının da sahibi oldu.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ANTALYA’DA
Gazipaşa’dan 4 sporcunun katıldığı seçmelere Antalya genelinden toplamda 7 spor kulübünden, 75 sporcu iştirak etti. Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler kategorilerinde, kendi sıkletlerinde ilk 3 dereceye giren sporcular 14-24 Şubat 2016 tarihlerinde Antalya Kremlin Palaca Otelde Antalya’nın ev sahipliğinde yapılacak olan Türkiye Wus-Hu şampiyonasına katılma hakkını elde ettiler. Gazipaşa’yı temsilen seçmelere katılan sporculardan 80 kiloda Turgay Kaya, 85 kiloda Samet Böke, 90 kiloda Cemil Baki Gözükara ve +90 kiloda M. Nuri Böke, altın madalya alarak Türkiye şampiyonasında Gazipaşa’yı temsil etmeye hak kazandılar. Gök Çeri Spor Kulübü ayrıca büyükler kategorisinde de takım halinde birinci oldular.

HEDEFİMİZ MİLLİ TAKIMI SPORCU GÖNDERMEK
Gök Çeri Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Mehmet Gözükara, Korkuteli’nde Gazipaşa’yı en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi. Gözükara, 4 sporcu ile katıldığımız seçmelerde büyük bir başarı kazandıklarını belirterek, “4 sporcumuz da kategorilerinde 1. olarak Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkını elde ettiler. Bizim hedefimiz Türkiye şampiyonasına 4 sporcu ile katılarak, oradan da altın madalya ile dönmek. Ancak asıl hedefimiz 2016 yılında Gazipaşa Gök Çeri Spor Kulübü olarak milli takıma sporcu göndererek ülkemizi ve ay yıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek. Bunu başaracağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.
Gök Çeri Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Mehmet Gözükara, ayrıca il şampiyonasında hakemlik yaptı. Müsabakalarda başarı ile görev yapan Gözükara’ya kupa verildi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir