SON DAKİKA

0242 572 16 56         

Bugün: 22.01.2020

İŞİMİZ GAZİPAŞA, GÜCÜMÜZ GAZİPAŞA

İŞİMİZ GAZİPAŞA, GÜCÜMÜZ GAZİPAŞA
CHP'nin iddialı aday adaylarından olan Ziraat Mühendisi Hidayet Bilgiç, önseçime dair açıklamalarda bulundu.27.11.2018 14:53

CUMHURİYET Halk Partisi(CHP) Gazipaşa İlçe Örgütü Gazipaşa Belediye Başkan adayını belirlemek için önseçim yapacak. 2 Aralık'ta Belediye Kültür Merkezi'nde yapılacak önseçimde CHP'de 6 aday adayı yarışacak. CHP'nin iddialı aday adaylarından olan Ziraat Mühendisi Hidayet Bilgiç, önseçime dair açıklamalarda bulundu. Kendini sosyal meday ve basın dahil olmak üzere birçok alanda tanıttığını ifade eden Bilgiç, "Bildiğiniz üzere 2 Aralık Pazar günü Gazipaşa'da Cumhuriyet Halk Partisi Gazipaşa Belediye Başkan Adayını belirlemek için centilmence bir yarış yapacağız diye düşünüyorum. Ben sosyal medyada olsun Gazipaşamızın yerel gazetelerinde olsun defalarca kendimi anlattım. Gazipaşa'da yaşıyorum ben yaklaşık 20 yıldır ticaret yapıyorum. Yine yaklaşık 15 yıldır da Ziraat Mühendisleri Odası temsilciliği yapıyorum. Mimar Esin Bilgiç'le evliyim ve 2 çocuk babasıyım. Bizim işimiz Gazipaşa, gücümüz Gazipaşa. " dedi.

GAZİPAŞA İÇİN ÇALIŞIYORUM

Gazipaşa için yaptığı çalışmalara da değinen Bilgiç, "İlçemizde yaşanan her türlü usulsüzlük, uygun olmayan imar planlarına karşı, kamu yararını gözetmeyen her türlü şeyin geren sosyal medya gerekse basın açıklamalarıyla karşı durdum ve durmaya devam edeceğim. Burada örnek verecek olursak; Açık ve kapalı spor sahaları, meslek yüksek okulu, kültür merkezi gibi kamusal binaların bulunduğu alanın ortasına beton santrali yapılmak istenmesi, denizimizin kirlenmesine yol açacak ve yapılmak istenen balık çiftlikleri, tarihi ve doğal bir cennet ve özellikle tropikal bir bitki olan muz yetiştirildiği yapılan ender bir bölge olan Güney Köyüne yapılmak istenen maden ocağına karşı basın açıklamalarım, tarım topraklarının uygunsuz olarak imara açılmak istenmesi, ilçemizde gerek açıklama gerekse hukuk yolu ile karşı çıktığımız konulardan bazılarıdır" diye konuştu.

ÖNSEÇİMDEN BEN ÇIKARIM

Her zaman Gazipaşa'da yaşadığını vurgulayan Bilgiç, "Üniversite eğitimim ve askerlik sürem dışında her daim Gazipaşa’da yaşadım. Hem işimin, hem evimin Gazipaşa’da olması nedeniyle halkımızın acılı günlerinde, mutlu günlerinde hep yanlarında olmaya çalıştım. Mesleğim gereği hep halkımızla iç içe oldum. Ben Gazipaşa CHP'li üyelerden bir şey rica etmek istiyorum. Gazipaşa'da 2 Aralık'ta yapılacak olan ön seçimin yalnızca hiç bir anlamı yoktur. Asıl seçim 31 Mart 2019'dadır. Gazipaşalıların görevi ise, 2019'da en çok oyu alacak adayı seçmektir. Kesinlikle bunu göz önünde bulundursunlar. Partimizin oyunun üzerine en çok oyu getirebilecek adayı seçsinler. Ben şahsen en çok oyu kendimin getireceğini biliyorum. Ailemin Güney Mahallesi ile bağlantısı var. Güney'den Muzkent'ten, Zeytinada'dan, Göçük Mahallesinden ciddi anlamda kendimin oy getireceğini düşünüyorum. 31 Mart 2019'da Gazipaşa Belediyesi'ni CHP'li bir belediye olarak geri alacağıma inanıyorum. Diğer aday adaylarının içinde de en rahat, en fazla oyu kendimin alacağına inanıyorum" şeklinde konuştu. 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir