SON DAKİKA

0242 572 16 56         

Bugün: 15.11.2019

Kara’dan eleştiri yağmuru

Kara’dan eleştiri yağmuru
Gazipaşa’ya gelerek partililerle buluşan CHP Milletvekili Kara, AKP’yi eleştirdi. Kara, acilen ülkeye zarar veren politikalardan dönülmesi gerektiğini söyledi03.02.2016 11:04
CUMHURİYET Halk Partisi(CHP) Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, dün saat 15.30'da ilçe örgütünü ziyaret etti. İlçe Başkanı Ömer Güven ve çok sayıda partili tarafından karşılanan Kara, herkesle tek tek selamlaştı. İlçe Başkanı Güven ve yönetimine 'hayırlı olsun' dileklerini ileten Milletvekili Kara, meclisin kapalı olmasından dolayı ilçe ziyaretlerini gerçekleştirdiğini söyledi. 
'Daha umutlu bir ortamımız var' diyen Milletvekili Kara, "Çünkü Ak Parti'nin neleri ne kadar kötü yaptığını görüyoruz. Bir de neleri yapamadığını görüyoruz. Bugüne kadar onlara oy vermiş olanlar da, vermeyenler de görüyor. Bugün geldiğimiz noktada dört bir tarafımız savaşla örülü. Türkiye'nin içlerine kadar gelmiş bir savaş, turizmden tarıma kadar her taraftan ekonomiyi tehdit eden bir durum var. Bu sürecin müsebbibi 13 yıldır iktidarda olan partidir. Bu terör sorununun sahibi Ak Parti'dir. Bunu hepimiz görüyoruz, halkta biliyor" dedi.

ACİL SERVİSLERDE SÜRÜNÜYORLAR
Ak Parti'nin taşeron bir parti olduğunu kaydeden Kara, "Ak Parti günü kurtaran bir anlayışla yarını düşünmeden ülkeyi yönetiyor. İnsanlarımızı da o hale getirmek için her alanda bir dönüşüm yaşadık. Sağlık sektöründen başladılar, bugün nüfusun 2 katı acil servislerde sürünüyor. Nüfusun 5 katı hastaneye giden başvuru sayısı var ki ciddi bir sorun. Buda şunu gösteriyor ki insanlarımızı hasta ettiler. Hastamızı da tedavi edemez hale getiren, her tarafı paralı hale getirilmiş bir sağlık sistemimiz var. Her şeye para gözüyle bakarsanız, her şeyi paradan ibaret görürseniz maddeleştirirseniz insanımızı sonuç buraya gelecekti. Yol yakınken bu dönüşüm sisteminden dönülmesi gerekiyor" diye konuştu. 

HEP BERABER ÇALIŞALIM
Bütün CHP'li üyelerin birer milletvekili olduğunu söyleyen Kara, "Bir sonraki ziyaretimizde sizlerle bir mahallede, köyde buluşmak isteriz. Çünkü sahalara inelim istiyoruz. Mahalle komitelerimiz kurulmuştur. Sadece sandık ve çevresi değil, tarımdan hukuka kadar her konuda gerekli eğitimleri buralarda yapacağız. Siz hazırlayın biz arkadaşlarla geliriz bunları da yaparız. Bunları evlere kadar taşıyacağız. Bir daha geldiğimizde bir vatandaşın evinde çay içmeye gidelim. Çünkü 2019'da sadece yerelde değil, genelde de CHP'nin tek başına iktidarını hedefleyeceğiz" dedi.
Gazipaşa'dan bir milletvekili adayı hazırlanmasını isteyen Kara, "Şimdiden söylüyorum, Gazipaşa'dan da mutlaka bir milletvekili adayını hazırlayın. Kim çıkar bilmem, hazırlansın buraya geldiğimizde beraber çalışalım. Ama Gazipaşa'nın içinden çıksın, geldiğimizde sıkıntı yaşamayalım. Bir daha bizden vekil götürmüyorsunuz demeyin. Seçim zamanı değil, sokağa çıktığımızda gelin beraber dolaşalım. Birlikte paylaşalım, birlikte üretelim ki birlikte yönetelim. Bunu kurmamız gerekiyor. Onun içinde şimdiden söylüyorum, birlikte yapacağız, birlikte başaracağız" diye konuştu.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir