SON DAKİKA

0242 572 16 56         

Bugün: 15.11.2019

KARALAR’DA 2. YOL İSYANI

KARALAR’DA  2. YOL İSYANI
Karalar Mahallesi halkı, bozuk olan yollar nedeniyle ikinci kez eylem yaptı. Mahalle halkını yol sözü veren Belediye Başkan Yardımcısı Semra Yalçın Bilgiç ikna etti 03.02.2016 11:03
KARALAR'DA geçtiğimiz hafta bozuk yollar nedeniyle yol kapatıp eylem yapan mahalle sakinleri, sorunlarının çözülmemesi ve gerekli adımların atılmaması nedeniyle dün ikinci kez yolu trafiğe kapatıp eylem yaptılar.  Ağır tonajlı araçların geçişine izin vermeyen vatandaşlar, araçların geçişi sırasında çıkan tozdan dolayı sokakta maske takarak dolaşıyor. Çocuklarının sağlıklarından şüphe duyduklarını kaydeden mahalle halkı, ocağa giden yolun değiştirilmesinde ısrarcı.

14,5 KİLOMETRE SICAK ASFALT
Gazipaşa Belediye Başkan Yardımcısı Av. Semra Yalçın Bilgiç, bölgeye gelerek vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Mahalle halkını dinleyen Bilgiç, sorunun çözülmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.  Başkan Yardımcısı Bilgiç, "Antalya Büyükşehir Belediyesi Orman'dan izin almak için yazışmaları yapıyor. İzinler çıktığı zaman yolunuz açılacak" dedi. Karalar halkını sevdiklerini söyleyen Başkan Yardımcısı Bilgiç, "O yüzden 12 kilometre sıcak asfalt programı var. Muhtar 2,5 kilometre daha istedi onu da ekledik.  Karasu'dan suyunuz geliyor. Biz Karalar'ı  gözardı etmiyoruz" diye konuştu.

YOLUMUZU YAPIN
Evlerine zarar gelmediği takdirde kendi arazilerinden yolun geçmesinde sıkıntı olmadığını belirten vatandaşlar, ekiplerin ilk olarak burada çalışmaya başlamasını talep etti. Mahalle halkı, "Araçlar gelsin burada çalışmaya başlasın bir daha eylem olmaz. Çalışmalar ilk olarak bizim arazilerimizden başlasın. Bir gün verin belediyenin aracı gelsin çalışmaya başlasın. Resmi yerlerde gerekli izinler alınınca çalışma başlar" diyerek bir an önce yol için adım atılmasını istediler. Mahalle halkı, "Siz söz verdiniz, kazandınız bizde sizden sözünüzü tutmanızı bekliyoruz. Yol yapılıncaya kadar araçlar geçmesin. Çalışmanın yapılacağını görelim. Mahalle halkı olarak burada toz yiyoruz, çocuklarımız hasta oluyor" dediler. Başkan Yardımcısı Bilgiç, "Yolun kendi arazilerinizden geçmesinde sıkıntı yoksa çalışmalara başlayacağız. Size yarın dersem yalan olur ama haftaya perşembe günü makine inecek. Ben size hak veriyorum tozdan nefes alamazsın, oturamazsın, yaşayamazsın çok haklısınız. Biz ardını arıyoruz ama biranda olacak bir şey değil. Ormandan izinler alındıktan sonra diğer yerde de çalışmalar başlar" diye konuştu.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir