SON DAKİKA

0242 572 16 56         

Bugün: 15.11.2019

Minibüsçülere C Plaka anlatıldı

Minibüsçülere C Plaka anlatıldı
Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Hizmet Birimi, Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası ve Gazipaşa Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından, minibüs sahiplerine C plakalarla ilgili bilgiler verdi 07.02.2016 13:04
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) servis araçlarına getirdiği C plaka şartıyla ilgili dün Gazipaşa'da toplantı düzenlendi. S.S.Gazipaşa Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kredi Kooperatifi'nde saat 10.30'da yapılan toplantıda Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Hizmet Birimi Şube Müdürü Hasan Zeyni Çelik, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve  Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Şahin ve Gazipaşa Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Tuncel, minibüs sahiplerine C plakalarla ilgili bilgiler verdi. Öğrenci ve kurum ya da kuruluşlara taşımacılık yapan minibüslere C plaka verileceği ve C plaka alacak olan servislerin yeni yılın ilk 3 ayı içinde plaka değişimi yapması gerektiği açıklandı.  Aynı anda hem yolcu taşımacılığı hem de personel servisçiliğinin yapılamayacağını söyleyen Çelik, "Öğrenci mi yolcu mu taşıyacaksınız ona karar vereceksiniz. D plaka ile yolcu taşımayacağınızı belirten bir taahhütname imzalayacaksınız. Ondan sonra D plaka iptal oluyor. Personel servisi ya da öğrenci servisi taşımacılığından hangisini tercih ederseniz onu yapacaksınız" dedi.

SON GÜN 30 MART
C plakaya geçişte önceliğin mevcutta bu işi yapanlarda olduğunu söyleyen Çelik, araçlarda yaş sınırının 12 olduğunu ifade etti. C plakaya geçecek olan araç sahiplerinin dosyalarını hazırlayarak büyükşehire teslim etmeleri gerektiğini söyleyen Çelik, "Burada istenilen belgeleri eksiksiz vereceksiniz. Eksik belge verdiğiniz takdirde hakkınızı kaybediyorsunuz. Belki önemsemiyor olabilirsiniz ama 30 Mart'a kadar süre verildi. 30 Mart geçtiği takdirde itiraz süresi yok, eksik evrak verdim geri alıp tekrar vereyim de yok. Şuanda 1,5 ay gibi bir süre var. Bunu iyi kullanın, belgelerinizi hemen hazırlayıp teslim edin" diye konuştu. C plakaya geçiş için gerekli olan belgeleri açıklayan Çelik, "D2 ve D4 belgesini iptal edeceğine dair taahhütname, nüfus cüzdanı ve sürücü belgesi fotokopisi, gerçek ve tüzel kişi yetkilisine ait adli sicil kaydı, ilgili odadan mesleki faaliyetini gösterir belgenin aslı, ikametgâh belgesi aslı, vergi levhası fotokopisi, vergi görüntüleme belgesi, tüzel kişiler şirket yetkilisi imza beyannamesi ya da şirket adli sicil gazetesi, servis taşımacılığı yaptığını kanıtlar resmi özel kurum ve kuruluşlarla yaptığı sözleşmenin aslı veya noter onaylı örneği, motorlu taşıtlar trafik ve tescil belgesi fotokopisi, UKOME genel kurulu kararını okudum, imzaladım şeklinde yazı dosyaya konulacak" dedi.
Plaka ücretlerinin şuanda belli olmadığını söyleyen Mustafa Şahin, "Hak edenler hak ettikten sonra zaten duyuru yapılacak. Antalya'da yapılan toplantıda ücretlerin ilçelerin durumuna göre belirleyeceği söylendi. Bir Alanya veyahut merkez gibi olmayacak. Gündoğmuş ve Gazipaşa'da biraz daha düşük olacağını ima edildi" ifadelerini kullandı.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir