SON DAKİKA

0242 572 16 56         

Bugün: 15.11.2019

Muratpaşa Belediyesi asfalt üretecek

Muratpaşa Belediyesi asfalt üretecek
Muratpaşa Belediyesi’nin asfalt plenti şubat ayı sonunda deneme üretimine başlayacağı bildirildi. 02.02.2016 11:21
Muratpaşa Belediyesi asfalt üretecek

Muratpaşa Belediyesi’nin asfalt plenti şubat ayı sonunda deneme üretimine başlayacağı bildirildi.  Muratpaşa Belediyesi asfalt plenti, şubat ayının son günlerinde, deneme üretimine başlayacak. Döşemealtı Belediyesi sınırları içinde 10 bin metrekarelik alanda kurulacak olan asfalt üretim tesisi (plent) inşaası tüm hızıyla sürüyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; asfalt üretim tesisi inşaat alanında incelemelerde bulundu. Çalışmaları denetleyen Başkan Uysal, Başkan Yardımcısı Erol İşbilen ve Fen İşleri Müdürü Arif Kuş’tan bilgi aldı.

SAATTE 160 TON ÜRETİM
Kaynakların verimli kullanılması, nitelikli hizmetin Muratpaşa’nın 56 mahallesine de eşit oranda götürülmesi için üretim tesislerinin önemine dikkat çeken Başkan Ümit Uysal; “Üretim alanlarının zeminleri ile çevre duvarı çalışmaları tamamlanan tesisimiz saatte 160 ton üretim yapabilecek kapasitede olacak. Batch sistemi kullanılacak olan tesisimizde, Muratpaşamız’ın ihtiyacı hem de diğer yerel yönetimler için üretim yapacağız” dedi.

OKULLARA TATİL BAKIMI 
Muratpaşa Belediyesi, 2015-2016 Eğitim-öğretim yılı sömestr tatilinde daha güvenli, temiz ve sağlıklı koşullarda eğitim görmeleri için bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü bakım, onarım ve boya ekipleri, okullarda tadilat işlemlerini sürdürüyor. Ekipler; ilkokul, ortaokul ile liselerde boyama, çatı tamiratı, parke taşı döşeme, sıva, engelli rampası, bayrak direkleri, tuvalet, lavabo tamiratı, futbol, basketbol ve voleybol direklerinin montajını gerçekleştiriyor. 
Sömestr tatilinde okullarda tadilat ve bakım çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Arif Kuş, “Belediyemize yapılan başvuru sonrasında okulumuzda ekiplerimiz incelemelerini yapıyorlar. Müdürlüğümüz imkanları çerçevesinde bakım ve onarım çalışmalarını yapıyoruz. Okullarımıza yaptığımız çalışmalar yıl boyunca devam ediyor” diye konuştu.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir